Ново големо засилување за Мурињо

Постигнат е договор, Вајналдум ќе игра за Рома

По неколку неделни преговори, трите страни се договорија, ПСЖ, Рома и Ванјалдум најдоа заеднички јазик и холандскиот фудбалер оди во Рим да ги помине формалностите и да го потпише договорот со волчицата.

Џиџи Ванјалдум во следната сезона ќе игра на позајмица од ПСЖ во Рома.

Најголемиот дел од преговорите се водеше за платата на Вајналдум. Тој во ПСЖ добива околу 10 милиони евра, Рома ќе му плаќа дел од таа сума, дел ќе биде трошок на францускиот клуб, а се верува дека и самиот фудбалер се има откажано од некој милион за да се случи трансферот.

Вајналдум денеска треба да отпатува во Рим каде ќе ги помине медицинските прегледи и ќе го потпише договорот со Рома.

Тој ќе биде уште едно мега засилување за Жозе Мурињо по доаѓањето на Пауло Дибала.

Со заминувањето на Вајнладум, ПСЖ планира да го комплетира ангажманот на Ренато Санчез кого го ставија на чекање.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе