Лига на нации

Португалија убедлива против Швајцарија, Шпанија се спасуваше од пораз во Чешка (ВИДЕО)

Португалија со 4-0 ја победи Швајцарија, два гола беа дело на Кристијано Роналдо, Шпанија во 90. минута се спаси од пораз на гостувањето кај Чешка, мечот заврши 2-2. 

Се одиграа два меча од дивизијата А во Лигата на нации, Португалците лесно се справија со Швајцарија, а Шпанија киксна во Чешка.
 
Кристијано Роналдо даде два гола во победата од 4-0, а по еднаш погодија Вилијам Карваљо и Кансело.

 
Чешка двапати водеше против Шпанија, но не успеа да дојде до победата. Прв гол даде Пешек во четвртата минута, пред крајот на првиот дел Гави израмни на 1-1.
 
Во 66. минута Кучта ја врати предноста на Чесите, и кога се очекуваше тие да победат, Мартинез погоди во 90 минута за 2-2.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе