Порто

Порто стана шампион, Икер по 14 месеци стапна на тревата: Вакви моменти будат желба да се вратам

Порто синоќа ја завери шампионската титулa во Португалија, а за прв пат по 14 месеци на стадионот Драгао се појави и голманот Икер Касиљас. 

Легендарниот шпански голман, по срцевиот удар кој го имаше, мораше да ја прекине кариерата, но синоќа се појави на теренот да ја прослави 29. титула во португалскиот шампионат за Порто.
 
„Немав стапнато на „Драгао“ 14 месеци. Возбуден сум поради ова. Добивам желба повторно да бранам. Но тоа колку зависи од мене, зависи и од докторите и од клубот“, вели Касиљас.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе