Има преку 100 голови во Серија А

Поранешен фудбалер на Интер стана кошаркар (ВИДЕО)

Звучи чудно, но Аргентинецот Родриго Паласио ја заврши фудбалската кариера и почна кошаркарска. 

Родриго Паласио во Италија настапуваше за Џенова, Интер, Болоња и Бреша, постигна 101 во Премиерлигата. Има и 27 настапи за Аргентина. Тој по крајот на минатата сезона објави крај на кариерата, а од оваа почна да игра кошарка.
 
Паласио игра за Полиспортива Гарењано Баскет од Милано во Серија Д. Тој игра на плејмејкерската позиција.
 

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе