Пристигна официјална потврда

Пол Погба се врати во Јувентус и го доби дресот со број 10

Јувентус и официјално го потврди трансферот на Пол Погба, Французинот стави потпис на договор до јуни 2026 година.

Пол Погба се врати во Јувентус, Французинот изминатиов викенд ги помина редовните лекарски прегледи и ги комплетираше формалностите.

Утрово пристигна и официјалната потврда, „старата дама“ соошти дека Пол Погба се обврзал до јуни 2026 година.

Пол Погба го напушти Јувентус во 2016 и се пресели во Манчестер јунајтед за тогаш рекордни 105 милиони евра.

Сега се враќа во Торино практично за беспари, Јувентус откри дека само треба да плати провизија од 2,5 милиони евра.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе