На 60-годишна возраст

Почина Диего Марадона, светот загуби голема фудбалска легенда

Светската фудбалска легенда Диего Марадона почина денеска, на 60-годишна возраст, од срцев удар. 

Арегнтинските медиуми објавуваат дека аргентинската и светска фудбалска легенда, Диего Армандо Марадона, денеска починал од срцев удар.
 
Тој неодамна беше опериран, му беше ваден хематом од мозокот, но операцијата помина успешно, по што тој во добра состојба беше пуштен на домашна рехабилитација.
 
По операцијата, во домот на Марадона беше и неговиот личен доктор, под чиј надзор беше Аргентинецот.
 
Сепак денеска неговото срце престанало да бие и не успеале да го реанимираат.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе