СП 2022

По крајот на мечот Роналдо го убедуваше судијата дека тој е стрелец на голот (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо бараше од судијата да му биде препишан голот нему, му тврдеше дека ја удрил топката. 

Првиот гол на Португалија против Уругвај крена прав бидејќи погодокот прво беше запишан на Роналдо, а потоа корегиран и беше објавено дека Бруно Фернандеш е стрелецот.
 
Фернандеш шутираше, Роналдо направи трзај со главата, а дилемата беше дали ја удри топката или не.
 
Ако го прашувате Роналдо, тој вели дека ја допрел. Португалската ѕвезда по мечот се обидуваше да го убеди судијата дека тој играл со топката.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе