Премиерлига

По четири порази по ред, Ливерпул конечно се израдува на победа (ВИДЕО)

По четири порази едноподруго, Ливерпул конечно дојде до триумф откако со 2-0 славеше на гостувањето кај Шефилд јунајтед. 

По подолго време шампионот почувствува како е да се победува во Премиерлигата, тимот на Клоп конечно освои три бода.
 
Отпорот на Шефилд јунајтед беше скршен во 48. минута кога Џонс постигна гол за водство од 1-0, а во 64. минута Фирмино биеше, топкакта го удри Брајан и влезе во мрежата за 2-0 што беше и конечниот резултат.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе