Новинарот кој му го правеше големото интервју на Португалецот

Пирс Морган негира дека Роналдо се договорил со Ал Наср (ВИДЕО)

Новинарот и пријател на Кристијано Роналдо, Пирс Морган кој е во честа комуникација со Португалецот, вели дека не се точни информациите на „Марка“ дека тој потпишал за Ал Наср од Саудиска Арабија. 

Пирс Морган е човекот кој му го правеше мега интервјуто на Кристијано Роналдо, па веројатно тој е најинформиран кога станува збор за иднината на португалскиот фудбалер.
 
Тој ја ретвитна информацијата која вели дека Роналдо ќе игра за Ал Наср од јануари и напиша дека тоа не е точно.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе