Лига на шампиони

Перез: Мбапе? Тој не постои вечерва, ова е забава на Реал Мадрид

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез вели дека Килијан Мбапе е минато и тој не размислува на тоа, се радува само на триумфот на неговиот тим во Лигата на шампионите.

Килијан Мбапе го одби Реал Мадрид и потпиша нов договор со ПСЖ, па Флорентино Перез беше прашан што мисли за тоа.

„Мбапе? Тој не постои вечерва. Ова е забава на Реал Мадрид. Мбапе е во минатото. Ништо не се случи, Реал Мадрид имаше перфектна сезона“, вели Перез.

„Мбапе во Реал Мадрид беше возможно, но тој направи избор, тоа е негова лична одлука“.

„Реал Мадрид ќе биде Реал Мадрид, Мбапе ќе биде Мбапе и ПСЖ ќе биде ПСЖ, ништо не се менува поради тој договор“.

Се докажува дека ЕУ интеграцијата е дијалектички процес, кој е подложен на динамика и на противтежни сили, процес кој нема да се одвива стабилно, автоматски и линеарно.

повеќе

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе