Напаѓачот испрати порака до Арсенал

Пепе се огласи по инцидентот со Алиоски и црвениот картон

Николас Пепе се огласи на социјалните мрежи по синоќешниот инцидент по кој со глава го удри Езгјан Алиоски и доби црвен картон, фудбалерот од БСК испрати извинување до фановите, согирачите, тренерот и сите во Арсенал.

Николас Пепе предвреме го заврши дуелот помеѓу Лидс и Арсенал, напаѓачот со глава го удри нашиот Езгјан Алиоски. Судијата Ентони Тејлор во прв момент не го забележа инцидентот, но со помош на ВАР му покажа црвен картон на гостинскиот играч.

Фудбалерот од БСК попладнево се огласи на социјалните мрежи, вели дека жали за потегот и испрати извинување до фановите, соиграчите, тренерот и сите во Арсенал.

„Синоќа го оставив тимот на цедило, нема оправдување за моето однесување. Длабоко жалам и сакам да им се извинам на фановите, соиграчите, тренерот и сите во клубот“ – гласеше пораката на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nicolas Pepe (@nicolas.pepe19)

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе