Се зацврстува одбраната на Португалија

Пепе и Кансело се враќаат за дуелот со Македонија

Португалската одбрана ќе биде посилна за Пепе и Жоао Кансело за дуелот со Македнија, двајцата од разни причини не беа во составот со Турција. 

За разлика од мечот со Турција, Сантош за мечот со Македонија ќе ги има легендарниот Пепе и бекот на Манчестер Сити, Жоао Кансело.
 
Пепе не играше против Турција затоа што беше позитивен на ковид-19, синоќа доби негативен тест и ќе игра против Македонија.
 
Жоао Кансело беше суспендиран за дуелот со Турција, но суспензијата е минато, па и тој ќе биде во стартниот тим за мечот со Македонија.
 
Португалците немаат никакви проблеми со отсуства, сите повикани играчи се подготвени за утрешниот дуел.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе