Претседателот им честиташе на македонските фудбалери

Пендаровски: Подготви се Роналдо, ти си следен!

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски ја честиташе победата на македонските фудбалери и му порача на Кристијано Роналдо добро да се подготви. 

Големиот успех на македонската фудбалска репрезентација го честиташе претседателот, Стево Пендаровски.
 
„Нашите фудбалски херои веќе ја испишаа историјата на македонскиот фудбал. Честитки за победата, пожртвуваноста, храброста и борбеноста во играта на нашата македонска фудбалска репрезентација против силниот противник“, напиша претседателот на социјалните мрежи.
 
Потоа имаше уште една објава во која рече: „Подготви се Кристијано, ти си следен!“.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе