Не се бираат средства за победа

Пеколна ноќ за Аталанта во Манчестер, алармот за пожар се вклучул пет пати!

Фудбалерите на Аталанта останале без сон во пресрет на дуелот со Манчестер јунајтед во Лигата на шампиони, алармот за пожар се вклучил дури пет пати во текот на ноќта.

Вечерва на Олд Трафорд, Манчестер јунајтед ја пречекува Аталанта во 3. коло од Лигата на шампионите и „ѓаволите“ очигледно не бирале средства за да го извадат противникот од колосек.

Како што пренесува Скај Спорт Италија, алармот за пожар се вклучил дури пет пати и фудбалерите на Аталанта останале без сон.

И сопругата на Руслан Малиновски се пожали на Инстаграм и напиша: „Пеколна ноќ во Манчестер, алармот за пожар се вклучи пет пати по пристигнувањето на тимот. Дали мислите дека ова е случајно? Јас мислам дека е намерно“.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе