Римскиот клуб потврди

Пауло Дибала е нов фудбалер на Рома

Рома денеска го потврди тоа што од пред неколку дена беше најавено, Пауло Дибала е нов фудбалер на римската волчица. 

Пауло Дибала веќе неколку дена е во Португалија со Рома, тој ги помина и медицинските тестови. Клубот денеска официјално потврди дека тој е нивни играч.
 
Дибала во Рома пристигна како слободен играч и стави потпис на договор до јуни 2025 година во кој има и откупна клаузула.
 
Жозе Мурињо и Франческо Тоти имаа клучна улога во убедувањето на Дибала да ја прифати понудата од Рома.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе