Без победник во вечното српско дерби

Партизан и Црвена звезда одиграа меч без победник (ВИДЕО)

Првото вечно дерби меѓу Партизан и Црвена звезда оваа сезона заврши нерешено 1-1. 

Црвена звезда поведе во 26. минута со еден прекрасен гол на Осман Букари. Одбиената топка дојде до него а тој од далечина со волеј ја смести во мрежата на Партизан.
 
 
Во воведните минути од второто полувреме Партизан доби пенал со помош на ВАР. Сигурен од белата точка беше Натхо кој ги постави конечните 1-1.
 
 
Црвена звезда останува лидер со 19 бода по седум одиграни меча, Партизан е на осмото место со 12 бодови.
 

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе