Македонецот става крај на кариерата

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни одам во пензија!

Горан Пандев во интервју со Кориере дело Спорт откри дека ја игра последната сезона и во јуни ќе стави крај на кариерата, Македонецот додава дека нема амбиции да стане тренер.

Горан Пандев вели дека ова дефинитивно е неговата последна сезона. Напаѓачот минатото лето размислуваше за пензија откако стави крај на кариерата во дресот на Македонија, но реши да одигра уште една година.

„Да, ова ми е последна сезона. Во јуни одам во пензија“ – вели Горан Пандев во разговор со Кориере дело Спорт.

„Продолжив поради луѓето, ќе ми беше жал да ставев крај на кариерата пред празни трибини. Навивачите на Џенова секогаш ме поддржуваа па заслужуваат да им кажам благодарам, исто како што треба да му се заблагодарам на Прециози (сега веќе поранешниот претседател на Џенова) кој ме убеди да останам“.

„Не сум размислувал за иднината, но мислам дека нема да бидам тренер“.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе