Наполи

Пандев: Наполи го игра најдобриот фудбал во Европа, се надевам дека ќе освојат трофеј

Македонската фудбалска икона, Горан Пандев е полн со пофалби за Наполи кој игра импресивно и во Серија А и во Лигата на шампионите во досегашниот дел од сезоната. 

Наполи е прв и во Серија А, но има најдобар скор и во Лигата на шампионите. Синоќа блескаа на Амстердам Арената каде го победија Ајакс со 6-1.
 
Пандев е полн со пофалби за Наполитанците и посакува да освојат трофеј.
 
„Наполи во моментов го игра најдобриот фудбал во Европа. Не се сомневам во тоа и сѐ ова што го прават е тотално заслужено. Наполи е исклучително силен и тоа што го покажуваат е на највисоко ниво. Во Европа и во Лигата на шампионите сите играат на врвно ниво, а Наполи има исклучителен квалитет, многу технички потковани играчи во напад, силен среден ред, посебно ми се допаѓа дефанзивниот тандем. Јас само се надевам дека Наполи ќе донесе дома трофеј, многу им значи тоа на луѓето во градот“, вели Пандев.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе