Џенова

Пандев ќе добие нов тренер, Џенова му врачи отказ на Шевченко

Џенова му врачи отказ на Шевченко кој успеа да победи само еднаш во девет натпревари од Серија А. 

Шевченко на 7. ноември беше назначен за нов тренер на Џенова, 11 пати го водеше тимот од кои девет меча беа во Серија А. Победи само еднаш на сите натпревари и трипати одигра нерешено.
 
Поради слабите резултати Џенова му се заблагодари на Шева и му врачи отказ. Како привремен тренер е назначен Абдулаи Конко кој го водеше тимот до 17 години. Во меѓувреме ќе се бара ново тренерско решение.
 
Судбината сакаше последниот меч како тренер на Џенова, Шевченко да го има на Сан Сиро против Милан, против клубот каде ја стекна најголемата слава.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе