Бурно беше во Сицилија

Палермо се врати во Серија Б (ВИДЕО)

Палермо обезбеди место во Серија Б откако со вкупни 2-0 ја победи Падова во плеј-офот од Серија Ц. 

Тоа ќе биде прва сезона за Палермо во Серија Б откако летото 2019 година поради банкрот беа исфрлени во Серија Д. Отогаш тие постепено напредува, се качуваа во лигите и стигнаа до второто по ранг натпреварување во Италија.
 
Палермо со 1-0 го доби првиот меч кој се играше во Падова, а синоќа со идентичен резултат славеше и на свој терен по што радоста за големиот успех можеше да почне.
 
Стадионот Ренцо Барбера беше исполнет, а по крајот на мечот улиците во Палермо беа преплавени од навивачи, се славеше големиот успех.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе