Наскоро ќе пристигне потврда

Паднал вербален договор, Потер го презема Челси и ќе стане вториот најскап тренер

Голем број на извори од Англија пренесуваат дека паднал вербален договор за Грем Потер да го преземе кормилото на Челси, 47 годишниот Англичанец ќе стане вториот најскап тренер откако „сините" ќе ја платат неговата клаузула од 16 милиони фунти (околу 18,5 милиони евра).

Грем Потер ќе биде новиот тренер на Челси, 47 годишниот Англичанец ќе го наследи Томас Тухел на жешкото столче на Стемфорд Бриџ.

Голем број на извори пренесуваат дека паднал вербален договор и во текот на денот треба да се потпишат документите.

Грем Потер ќе биде вториот најскап тренер откако Челси на Брајтон ќе му плати околу 16 милиони фунти (околу 18,5 милиони евра) и ќе ја активира откупната клаузла.

На првото место е Јулијан Нагелсман за кого Баерн Минхен на РБ Лајпциг му плати околу 25 милиони евра.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе