Откриени дресовите на Барселона за следната сезона (ФОТО)

Нагласената жолта боја на следниот дрес на Барселона е највпечатливиот детал, Каталонците ќе имаат уште и црн и розев дрес. 

Шпанските медиуми ги објавија дресовите на Барселона за следната сезона кој традиционално ги открива „Footy Headlines“.
 
Во новата варијанта дресови, покрај традиционалните сина и црвена боја, ќе има и нагласена жолта боја која го прави дресот поразличен од претходните.
 
Фудбалерите на Барса ќе имаат и црна варијанта на дресови, но и розева.
 

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе