Флорентино Перез во нова офанзива

Откриена понудата на Реал за да го купи Мбапе во јануари

Агентот Џовани Бранкини открива дека Реал Мадрид сака да го ангажира Килијан Мбапе уште сега, Флирентино Перез на маса ставил 50 милиони евра за трансфер на напаѓачот во јануари.

„Кралевите“ минатото лето, во последните денови од преодниот рок, тргнаа во офанзива по потписот на Килијан Мбапе, доставија три понуди, последната вредна 200 милиони евра, но ПСЖ не сакаше да слушне за продажба.

Со оглед на тоа дека Французинот ја одработува последната година од договорот и одби неколку предлози за продолжување на соработката, се очекува тој да ја продолжи кариерата на Сантијаго Бернабеу и како слободен играч да се пресели во Мадрид.

Но Реал не сака да чека до јули, сака да го купи Килијан Мбапе уште сега и на маса ставил 50 милиони евра.

„Реал Мадрид сака уште сега да го ангажира Мбапе и понуди 50 милиони евра да го добие уште овој месец, сега се зависи од ПСЖ“ – вели агентот Џовани Бранкини.

„Не знам како ќе се одвиваат работите, но ми се чини дека иницијативата на Флорентино Перез заслужува внимание. Ова е порака за стабилизација на системот, жално е за сите, фудбалер од таков калибар да направи трансфер како слободен играч“.

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе