Новата ѕвезда на Наполи која доби прекар, Кварадона

Осимен: Уште ништо не сте виделе од Кварацхелија

Грузискиот фудбалер Квича Кварацхелија е најголемото изненадување оваа сезона, играчот кој до вчера беше анонимен, денеска е главна ѕвезда во составот на Наполи.

Наполи игра фантастичен фудбал оваа сезона, а главен играч во тимот е Квича Кварцхелија, фудбалерот кој тивко пристигна, но сега сите зборуваат за него.

„Навистина сум среќен за него, тој заслужува се што добива во моментов. Само што почна, уште ништо не сте виделе од него. Верувам дека тој има квалитет да ни ја направи оваа сезона од соништата, има голема самодоверба и ние сме тука да му помогнеме и да му дадеме поддршка. Може да видите дека тој е одлучувачки фактор за нас“, вели неговиот соиграч Виктор Осимен.

Потоа беше прашан дали тоа значи дека Кварацхелија е уште подобар на тренинзите.

Осимен одговори: „Мислам дека уште ништо не сте виделе...“.

Кварцхелија поради своите импресивни партии го доби прекарот Кварадона.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе