Лига на шампиони

Официјално: Одложен е натпреварот меѓу ПИК Сегед и Вардар

Уште еден натпревар на Вардар во Лигата на шампионите е одложен, македонскиот клуб соопшти дека дуелот со ПИК Сегед нема да се игра. 

Фото: РК Вардар
По три кола од Лигата на шампионите, Вардар ќе има одиграно само еден натпревар, по мечот со Елверум, сега се одложува и дуелот со ПИК Сегед.
 
Унгарскиот клуб има дури седум ракометари кои се позитивни на коронавирус, и тоа е причината поради која ЕХФ го одложи овој дуел.
 
Вардар преку социјалните мрежи соопшти дека мечот и дефинитивно е одложен.

Легенда под Главна слика

Фото: РК Вардар

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе