Хрватот доби двојно поголема плата

Официјално: Интер реши важно прашање и го обезбеди потписот на Брозовиќ

Марсело Брозовиќ стави потпис на нов договор со Интер, Хрватот се обврза на соработка до јуни 2026 година и како што пренесуваат медиумите, во иднина ќе има двојно поголема плата и ќе заработува 6,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Марсело Брозовиќ му остана верен на Интер, интерес за Хрватот пројавија Ливерпул, Тотнем, Барселона и Реал Мадрид, но тој реши да ја продолжи авантурата во Милано.

По долги преговори, попладнево пристигна официјална потврда, Марсело Брозовиќ стави потпис на нов договор и се обврза на соработка до јуни 2026 година.

Како што пренесуваат медиумите од Италија, тој во иднина ќе има двојно поголема плата и ќе заработува 6,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе