Премиерлига

Нови 90 минути за Алиоски, Лидс по 30 години победи на Гудисон Парк (ВИДЕО)

Со гол во финишот од мечот, Лидс со 1-0 победи на гостувањето кај Евертон, нашиот Езгјан Алиоски повторно го одигра целиот меч, натпреварот изобилуваше со шанси, но беше постигнат само еден гол. 

Евертон последен пат од Лидс дома имаше загубено во август 1990 година, отогаш до денес имаа одиграно 13 меча против овој противник на свој терен и немаа пораз, но денеска заврши таа серија.
 
Натпреварот изобилуваше со шанси и на двете страни и штета е што беше постигнат само еден погодок.
 
Лидс повторно се покажа во одлично издание, а нашиот Алиоски полека се промовира како стандарден во првиот тим, и денеска го одигра целиот натпревар.
 
Клучниот момент се случи во 79. минута кога Рафиња погоди со удар од далечина за победа на Лидс од 1-0.
 

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе