Новата ѕвезда на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш во дрес на Македонија (ФОТО)

Стефан Ристовски денеска со серија фотографии на својот инстаграм профил се збогуваше со Бруно Фернандеш, а во една од нив Португалецот беше во дрес на македонската фудбалска репрезентација.

Бруно Фернандеш е ново засилување за Манчестер јунајтед, англискиот клуб денеска конечно го договори трансферот на Португалецот кој ќе ги чини околу 70 милиони фунти.

Стефан Ристовски кој е добар пријател со неговиот досегашен соиграч, објави неколку фотографии со Бруно Фернандеш, на една од нив новата ѕвезда на Манчестер јунајтед е во дрес на нашата репрезентација.

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе