Серија А

Нов пораз за Пандев и Џенова, Жервињо донесе три бода за Парма (ВИДЕО)

Со два гола на Жервињо, Парма победи со 2-1 на гостувањето кај Џенова, Горан Пандев ги одигра последните 20 минути од натпреварот. 

Џенова одново ќе има тешка сезона, по девет кола се наоѓа на претпоследното место на табелата со само пет освоени бода. Денеска во дербито на дното беа послаби од Парма со 2-1.
 
Џервињо погоди на почетокот од првиот и вториот дел и донесе водство од 2-0 за Парма, Шомуродов во 50. минута реализираше за 2-1.
 
Џенова имаше доволно време да избегне пороаз, Пандев во игра влезе во 69. минута, но ниту тој не успеа да ги спаси.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе