Ла Лига

Нов кикс на Барселона, само реми на гостувањето кај Кадиз (ВИДЕО)

Барелона одигра 0-0 на гостински терен кај Кадиз, тимот на Роналд Куман не заслужи да победи, а лесно можеше и да загуби во финишот од натпреварот. 

Барселона имаше уште една лоша партија оваа сезона откако ремизираше со Кадиз во едно бледо издание.
 
Домаќините во поголемиот дел од мечот се бранеа, но во 61 и 65 минута Френки де Јонг успеа да заработи два жолти картони и ја остави Барселона со играч помалку.
 
Од тој момент домаќините тргнаа кон победа, имаа неколку шанси за тоа, но не успеаа да го совладаат Тер Штеген кој на крајот беше прогласен за играч на натпреварот.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе