Ла Лига

Нов гол на Суарез, Атлетико ја „преслуша“ и Валенсија (ВИДЕО)

Луис Суарез продолжува да ги тресе противничките мрежи, Уругваецот стрелаше прецизно и денеска во победата на Атлетико Мадрид од 3-1 над Валенсија.

Избраниците на Симеоне продолжуваат да редат победи, вечерва славеа на домашен терен против Валенсија.

Гостите поведоа во 11. минута, Рачиќ прекрасно погоди за 0-1. Сепак, Атлетико брзо одговори и преку Жоао Феликс изедначи во 23. минута.

На стартот од вториот дел на сцена стапи Луис Суарез, напаѓачот си подари гол за роденден и реализираше за 2-1. За Уругваецот ова беше погодокот број 12 оваа сезона.

Во 72. минута Кореа се запиша во листата на стрелците и ги реши сите дилеми.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе