Шести гол оваа сезона

Нов гол на Пандев во Серија А, ја затресе и мрежата на Каљари (ВИДЕО)

Горан Пандев го постигна шестиот гол оваа сезона за Џенова, тој донесе водство од 1-0 против Каљари. 

Пандев од клупата го почна денешниот натпревар, но во игра беше ставен уште во 39. минута од мечот.
 
По само четири минути откако влезе во игра Македонецот постигна гол за водство од 1-0.
 
Пандев упати нешто меѓу удар и центаршут, но топката не допре никој а заврши во мрежата на гостите.
 

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе