Македонецот игра во голема форма

Нов гол на Миовски во шкотската лига (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски го постигна третиот свој гол во шкотското првенство, вкупно четврти официјален за Абердин оваа сезона. 

Мадервел водеше со 1-0 на гостувањето кај Абердин, но Миовски погоди со глава пред крајот на првото полувреме и на одморот се отиде со нерешени 1-1. На крајот Мадервел победи со 3-2.

За Миовски ова беше трет гол во најдобрата шкотска лига, а постигна еден погодок и во Лига Купот.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе