Ќе добиеме ли уште еден македонски играч во Премиерлигата?

Њукасл го сака Барди уште во јануари

Англиските медиуми пишуваат дека македонскиот репрезентативец, Енис Барди е мета на Њукасл кој би сакал да го има во своите редови уште во јануарскиот преоден рок. 

Њукасл има потреба од играч од средниот ред, а Енис Барди е една од желбите за таа позиција.
 
Барди е еден од клучните играчи на Леванте, но се верува дека за понуда повисока од 20 милиони евра тие би го продале поради полошата финансиска ситуација создадена од пандемијата на ковид-19.
 
Њукасл ќе сака да го донесе Барди прво на позајмица, но шпанскиот клуб ќе прифати такво нешто само со обврска целосно да биде откупен.
 
Барди се врати на тренинзите на Леванте, тој се уште се опоравува од повредата на грбот, но се очекува наскоро да се врати во игра.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе