Случајно или не?

Неверојатен гол на Истатов за Осогово (ВИДЕО)

Внукот на славниот Благој Истатов кој го носи истото име, постигна прекрасен гол на мечот меѓу Осогово и Саса. 

Натпреварот заврши 1-1, а она за што се зборува е голот на Благој Истатов од огромна далечина. Дилемата е дали погодокот беше случаен, или фудбалерот целеше кон противничката мрежа.

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе