Серија А

Несторовски даде гол против Салернитана, прв оваа сезона (ВИДЕО)

Илија Несторовски доби шанса од првата минута против Салернитана и не му требаше многу за да ги покаже голгетерските способности. 

Несторовски во последното коло од Серија А го даде својот прв гол оваа сезона за Удинезе. Во 34. минута постигна гол со глава за водство на својот тим од 2-0.
 

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе