Скандал во ПСЖ

Нејмар му ја украл свршеницата на соиграч?

Магазинот „Чи“ открива скандалозна љубовна афера во ПСЖ, Нејмар му ја украл свршеницата на соиграчот Кевин Трап, моделот на Викторија Сикрет, Изабел Гулар. 

Според магазинот, Нејмар го искористил отсуството на германскиот голман Кевин Трап кој беше во својата земја и му украл свршеницата.
 
Нејмар и моделот на Викторија Сикрет, Изабел Гулар заминале во Бразил кога коронавирусот беше најактуелен во Европа.
 
Сега наводно Гулар го оставила Трап и е во врска со Нејмар.
 
Трап оваа сезона бранеше како позајмен играч на Мајнц, но планот е летово да се врати во ПСЖ. Нејмар сака да замине од францускиот клуб но неизвесно е дали ќе му успее тоа. 
 
Доколку и двајцата се погодат да бидат во ПСЖ следната сезона, ваквата афера може да влијае на атмосферата во тимот.
 
 
 

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе