Лига на шампиони

Навивачот кој со албанско знаме втрча на теренот на „Бернабеу“ бил од Скопје (ВИДЕО)

Синоќешниот меч од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити, на момент беше прекинат откако на теренот втрча човек со албанско знаме. 

Денеска медиумите во Македонија на албански јазик, откриваат дека човекот кој го направил тоа се викал Агим, тој е од Скопје а моментално работи во Франкфурт.
 
 
Агим влезе во теренот со албанското знаме, успешно му бегаше на обезбедувањето се додека да дојде до Бензема да го гушне.
 

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе