Србинот е пред трансфер во Јувентус

Навивачите на Фиорентина со закани и навреди кон Влаховиќ: Цигане, готов си! (ФОТО)

Навивачите на Фиорентина нема да му простат на Душан Влаховиќ за трансферот во Јувентус, пред стадионот „Артемио Франки" беа поставени пароли со навреди и закани кон Србинот.

Доцна синоќа се појавија гласини дека Душан Влаховиќ е пред трансфер во Јувентус, напаѓачот со „старата дама“ договорил богата соработка и плата од 7 милиони евра по сезона. Се најавува дека на адреса на Фиорентина сега ќе пристигне понуда од 65-67 милиони евра плус бонуси, и зделката ќе биде реализирана до крајот на месецот.

Ваквиот развој на настените не им се допадна на напаѓачите на Фиорентина, кои се разочарани што Србинот се сели во лутиот ривал, па пред стадионот „Артемио Франки“ беа поставени пароли со навреди и закани.

„Твоите телохранители нема да ти го спасат животот. Цигане, готов си!“ – гласеше една од пораките.

„Почитта не се заслужува само со голови. Влаховиќ ти си го*но од човек“ – гласеше друга порака.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе