Навивачите на Црвена звезда против Пикси: Никогаш не си бил наш! (ФОТО)

Навивачката група на Црвена звезда, Делии извади транспарент против Драган Стојковиќ - Пикси иако тој е петтата звездна ѕвезда. 

Стојковиќ е еден од најдобрите српски фудбалери во историјата, играше за Црвена звезда и беше претседател на овој клуб, во моментов е селектор на репрезентацијата на Србија.
 
Тој веќе подолго време е во лоши односи со генералниот директор на Црвена звезда, Звездан Терзиќ со кого се препукуваат преку медиумите.
 
Во финалето од Купот на Србија, навивачите на Црвена звезда му порачаа на Пикси: „Никогаш не беше твоја! Никогаш не беше наш. На деценискиот потоп после тебе се сеќава секој звездаш. Сајонара!“.
 
 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе