Неверојатен инцидент во Турција

Навивач влезе во теренот и со корнер знаменце го истепа голманот! (ВИДЕО)

Натпреварот од втората по ранг лига во Турција меѓу Гецтепе и Алтај не го доживеа крајот откако се случи голем инцидент,  

Инцидентите почнаа на трибините кога еден навивач на Алтај фрли факел кај навивачите на Гецтепе. После тоа еден домашен фан втрча во теренот, го извади корнер знаменцето и удри силно по голманот на Алтај.
 
Мечот беше прекинат во 22. минута, информациите засега велат дека тој ќе продолжи друг ден од 20. минута.

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе