„Специјалниот“ се најде во полициски записник

Навивач на Рома украл дрес па се правдал: Извинете, но Мурињо ме тера да правам луди работи

Навивач на Рома украл дрес од продавницата на „волчицата" во центарот на Рим, кога бил уапсен од полицијата, се правдал дека правел луди работи поради Жозе Мурињо и финалето во Конференциската лига.

Жозе Мурињо предизвика еуфорија кај навивачите на Рома кога на почетокот од летото пристигна во Рим и седна на кормилото на „волчицата“.

„Ефектот Мурињо“ сега се најде и во полициски записник откако еден навивач на Рома украл дрес од продавницата на „вочлицата“ во центарот на Рим.

Кога полицијата го уапсила момчето, тој како оправдување рекол: „Извинете, но Рома на чело со Мурињо ме тера да правам луди работи. Играме финале во Конференциска лига, не можев да одолеам“.

Можеби Рома е далеку од битката за Скудетото, но за прв пат по 31 година ќе игра европско финале и против Феенорд во Тирана ќе се бори за трофејот во Конференциска лига.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе