Лига на нации

Настап за заборав во Лигата на нации, ја почестивме и Бугарија со три бода (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација со пораз од Бугарија во Скопје го заврши настапот во Лигата на нации оваа сезона. Победи забележавме само против Гибралтар, а пред нас завршија селекции што се подолу од нас на ФИФА ранг-листата, Грузија и Бугарија.

Фото: Роберт Атанасовски
 

Легенда под Главна слика

Фото: Роберт Атанасовски

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе