Лига на нации

Настап за заборав во Лигата на нации, ја почестивме и Бугарија со три бода (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација со пораз од Бугарија во Скопје го заврши настапот во Лигата на нации оваа сезона. Победи забележавме само против Гибралтар, а пред нас завршија селекции што се подолу од нас на ФИФА ранг-листата, Грузија и Бугарија.

Фото: Роберт Атанасовски
 

Легенда под Главна слика

Фото: Роберт Атанасовски

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе