Губат веќе четврти голем играч

Наполи ова лето ќе остане без уште една своја ѕвезда

Навивачите на Наполи не можат да бидат многу среќни со овој преоден рок бидејќи клубот ги губи своите главни играчи, следен кој ќе си оди е Фабиан Руиз. 

Според Фабрицио Романо, ПСЖ е многу блиску до ангажман на Фабиан Руиз, преговорите со Наполи се во напредна фаза.
 
Новиот спортски директор на францускиот клуб, Луис Кампос со месеци работи да го обезбеди потписот на Фабиан и мисијата е пред крај.
 
Руиз има договор со Наполи до јуни 2023 година, па ако италијанскиот клуб не го продаде сега, ризикува да го загуби за беспари.
 
Наполи ова лето веќе загуби тројца клучни играчи како што беа Инсиње, Кулибали и Мертенс, а сега ќе си оди и Фабиан Руиз.
 
Со ваква трансфер политика Наполитанците ризикуваат во следната сезона да излезат од топ четири во Серија А.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе