Наполи ја откри статуата на Диего Марадона (ВИДЕО)

Пред дербито со Лацио, Наполи свечено ја откри статуата на нивната легенда, Диего Армандо Марадона. 

Марадона го напушти светот на 25. ноември минатата година, но тој никогаш нема да замине од меморијата на навивачите на Наполи. Неговото дело вечно ќе се раскажува во овој град.
 
Наполи прво го именуваше стадионот по него, а денеска откри и статуа со неговиот лик која ќе стои пред стадионот.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе