Наполи ја откри статуата на Диего Марадона (ВИДЕО)

Пред дербито со Лацио, Наполи свечено ја откри статуата на нивната легенда, Диего Армандо Марадона. 

Марадона го напушти светот на 25. ноември минатата година, но тој никогаш нема да замине од меморијата на навивачите на Наполи. Неговото дело вечно ќе се раскажува во овој град.
 
Наполи прво го именуваше стадионот по него, а денеска откри и статуа со неговиот лик која ќе стои пред стадионот.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе