Наполи ја откри статуата на Диего Марадона (ВИДЕО)

Пред дербито со Лацио, Наполи свечено ја откри статуата на нивната легенда, Диего Армандо Марадона. 

Марадона го напушти светот на 25. ноември минатата година, но тој никогаш нема да замине од меморијата на навивачите на Наполи. Неговото дело вечно ќе се раскажува во овој град.
 
Наполи прво го именуваше стадионот по него, а денеска откри и статуа со неговиот лик која ќе стои пред стадионот.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе