Изненадување за Швеѓанецот

Нада Топчагиќ пееше на роденденската забава на Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ синоќа го славеше 40. роденден, а специјално изненадување за него беше присуството на Нада Топчагиќ која му ја запеа неговата „Јутро је“.

Милан синоќа со 3-2 победи на гостувањето кај Аталанта, а по натпреварот се славеше роденденот на Златан Ибрахимовиќ.

Во изминатиот период Ибрахимовиќ постојано ја форсираше песната „Јутро је“ од Нада Топчагиќ. Не само ја имаше во видеа на социјалните мрежи, туку ја пееше и на „Санремо“.

На вчерашната забава на Ибрахимовиќ, се појави и Нада Топчагиќ која во живо му ја запеа омилената песна.

На роденденот на Ибра беше и Погба, вирална стана неговата слика со пејачката.

Процесот на донесување на буџетот ме потсетува на една изрека на поранешниот државен секретар на трезорот на САД, Џејкоб Лу (Jacob Lew) кој вели дека „Буџетот не е само колекција на бројки, туку израз на нашите вредности и аспирации“.

повеќе

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе