Бундеслига

На Мане му поништија два гола, Баерн рутински против Волфзбург (ВИДЕО)

Баерн Минхен со 2-0 го совлада Волфзбург, шампионот рутински одработи и славеше со головите на Мусиала и Милер.

Баерн Минхен ја забележа и втората победа во новата сезона од Бундеслигата, попладнево избраниците на Нагелсман славеа со 2-0.

Мусиала прецизно погоди од врвот на шеснаесетникот во 33. минута за 1-0, а пред крајот на првиот дел, Милер ја затресе мрежата за 2-0.

Садио Мане два пати погодуваше, но Сенегалецот не се израдува откако ВАР му ги поништуваше погодоците.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе